شنبه 5 تیر 1395  12:25 ب.ظ    ویرایش: شنبه 5 تیر 1395 12:31 ب.ظ
توسط: شهرام
نوع مطلب: طرفند اندروید ،

حل مشکلات شایع اندروید

سیستم عامل اندروید امکانات بسیار زیادی دارد و افراد زیادی مشتاق استفاده از این سیستم عامل جذاب هستند. در کنار این امکانات، در برخی مواقع مشکلاتی هنگام استفاده از آن رخ میدهد که باعث نارضایتی کاربران آن می شود. خوشبختانه 99 درصد این مشکلات با انجام دادن چند گام ساده قابل حل می باشد.

هیچ کسی نمی تواند منکر این موضوع شود که سیستم عامل اندروید (Android) نسبت به اولین سال های عرضه ی خود پیشرفت بسیار سریعی داشته است و امروزه دیگر کسی به این سیستم عامل، به چشم یک پلتفرم معیوب، نامعتبر، با امکانات کم نرم افزاری و آسیب پذیر در برابر نفوذهای امنیتی نگاه نمی کند.

 

مشکلات سیستم عامل اندروید
اما به هر حال هر سیستم عاملی هر چه قدر هم عالی و کامل باشد، بازهم جا برای بهتر شدن دارد و ممکن است که چندین مشکل ریز و درشت نرم افزاری را برای کاربران خود ایجاد کند. برای سیستم عامل اندروید هم این موضوع وجود دارد و به دلیل اینکه در نسخه های اولیه ی آن، مشکلات زیادی از جهت سازگاری با دیوایس های الکترونیکی و امکانات نرم افزاری داشته است تا همین جا هم گوگل تلاش بسیار ارزشمندی کرده است که این مشکلات را به حداقل برساند.
 
در حال حاضر چند مشکل نرم افزاری خاص در این سیستم عامل باقی مانده است که ممکن است به صورت اتفاقی و برای کاربران تلفن های همراه هوشمند و تبلت های اندرویدی پیش بیاید. رخ دادن این مشکلات به خصوص برای کاربرانی که دیوایس آنها از نظر سخت افزاری در وضعیت ضعیف تری قرار دارد، احتمال بالاتری دارد.
در این مطلب قصد داریم 20 مورد از این مشکلات سیستم عامل اندروید که رواج بیشتری دارد و توسط کاربران بیشتری گزارش شده است را بررسی کنیم و ببینیم که ...

 برای برطرف کردن آنها چه روشی وجود دارد. پس شما عزیزان اندرویدی هم با ما همراه باشید تا این موارد و روش حل آنها را با یکدیگر مرور کنیم.
 
1- کرش کردن نرم افزار فروشگاه گوگل پلی
اپلیکیشن مربوط به فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی یکی از حساس ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای سیستم عامل اندروید است که گاهی اوقات کرش کردن مداوم آن باعث اذیت شدن کاربران این پلتفرم می شود. اکثر اوقات دلیل کرش کردن اپلیکیشن فروشگاه گوگلی پلی، خراب شدن کش و یا آسیب دیدن آن به دلایل مختلف است؛ بنابراین بهترین روش برای حل این مشکل این است که حافظهی کش را خالی کنیم. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:
 • نرم افزار تنظیمات را باز کنید.
 • به قسمت مربوط به اپلیکیشن ها بروید (Apps).
 • صفحه را به سمت راست سوایپ کنید تا وارد تب all بشوید.
 • قسمت Google Play Store را پیدا کنید و کش را با پاک کردن cache and data خالی کنید.
 • بعد از اتمام این روند باید یک بار اسمارت فون یا تبلت اندرویدی خود را ریستارت کنید.
اگر طی کردن قدم های بالا نتوانست مشکلاپلیکیشن گوگل پلی استور را حل کند، کافی است که این اقدام را برای دو سرویس زیر نیز تکرار کنید و محتویات کش آنها را هم خالی کنید. البته فراموش نکنید که بعد از هر بار خالی کردن حافظه ی کش نیاز است که دیوایس خود را مجددا ریستارت کنید:
 • Google Play Services
 • Google Services Framework
2- نمایش ارور Insufficient Space on Device
گاهی اوقات پیش می آید که با اینکه فضای خالی زیادی بر روی دیوایس اندرویدی تان وجود دارد، به شما اخطار داده می شود که فضای کافی مورد نیاز برای برخی از عمل ها در برخی از اپلیکیشن ها وجود ندارد و ارور بالا نمایش داده می شود. این موضوع به دلیل آن است که سیستم عامل اندروید برای اپلیکیشن های مختلف، یک فضای معین را در نظر می گیرد و حتی اگر ظرفیت خالی بیشتری بر روی دیوایس قرار داشته باشد، شما نمی توانید این فضای معین را افزایش دهید.
بهترین روش برای حل این ارور این است که اپلیکیشن های غیر ضروری و محتویات آنها را حذف کنید؛ اما گاهی اوقات و برای برخی از اپلیکیشن هایی که دیتای زیادی را بر روی حافظه ذخیره می کنند نظیر اپلیکیشن اسپاتیفای، پیدا کردن محل فایل های ذخیره شده بر روی حافظه ی دیوایس کار مشکلی است. در این موارد می توانید با نصب اپلیکیشن های مخصوص این کار نظیر CCleaner، مشکل را حل کنید و حافظه را به طور موثری پاک کنید. اگر هم می خواهید که یک نمای ظاهری از حافظه و مواردی که آن را اشغال کرده اند، داشته باشید، می توانید از اپلیکیشن هایی مانند DiskUsage بهره ببرید:
 
برطرف کردن مشکلات اندروید3- دانلود نشدن اپلیکیشن ها از گوگل پلی

برخی از اوقات با اینکه فضای کافی بر روی دیوایس شما وجود دارد و مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز برای نصب آن اپلیکیشن هم موجود است، گوگل پلی نمی تواند آن را دانلود و نصب کند، در چنین مواقعی ابتدا مطمئن شوید که ارتباط اینترنتی شما پایدار است و کیفیت و سرعت آن در حد مناسبی قرار دارد. سپس یک بار دیگر با طی کردن مراحلی که در حل مشکل شماره ی یک گفتیم، حافظه ی کش فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی را پاک کنید. اگر بعد از این مراحل مشکل شما حل نشد، راه حل زیر نیز ممکن است کارگشا باشد.

شما در این روش لازم است که تاریخچه ی (History) این اپلیکیشن را حذف کنید. برای این منظور باید مراحل زیر را طی کنید:
 • نرم افزار Google Play Store را باز کنید.
 • به قسمت تنظیمات یا همان Settings گوگل پلی بروید.
 • سپس گزینه ی Clear History را انتخاب کنید تا تاریخچه ی این نرم افزار کاملا پاک شود و مجددا آن را راه اندازی کنید.
4- نصب دوباره ی اپلیکیشن گوگل پلیِ حذف شده
بهتر است این نکته را بدانید که بدون دسترسی روت و طی کردن چند مرحله، امکان حذف اپلیکیشن گوگل پلی از روی سیستم عامل اندروید وجود ندارد. آن هایی که بدون روت کردن دیوایس خود فکر می کنند این نرم افزار را حذف کرده اند، در واقع توانسته اند تنها آیکون آن را غیر فعال کنند. برای فعال کردن دوباره ی نرم افزار گوگل پلی کافی است که مراحل زیر را طی کنید:
 • به نرم افزار تنظیمات مراجعه کنید.
 • به قسمت مربوط به تنظیمات Apps بروید.
 • صفحه را به سمت راست سوایپ کنید تا به تب disabled برسید.
 • حالا به دنبال نام Google Play Store بگردید و آن را پیدا کنید.
 • حالا کافی است که بر روی آیکونی که reenable نام دارد، تپ کنید تا گوگل پلی بار دیگر برایتان فعال شود.
5- نصب اپلیکیشن گوگل پلی برای دیوایس های مختلف
اپلیکیشن گوگل پلی بر روی برخی از اسمارت فون ها و تبلت های اندرویدی به صورت پیشفرض نصب نشده است. برای نصب این نرم افزار برای این دسته از دیوایس ها لازم است که فایل با فرمت APK این نرم افزار را از یک سورس شخص ثالث دانلود و بر روی دیوایس مورد نظر نصب کنید؛ اما ابتدا لازم است که امکان نصب اپلیکیشن از سورس های شخص ثالث را در تنظیمات خود فعال کنید؛ برای این منظور باید قدم های زیر طی شود:
 • وارد نرم افزار تنظیمات بشوید.
 • به قسمت Security بروید.
حالا همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، تیک مربوط به گزینه ی unknown sources را بزنید:
 
رفع مشکلات در اندروید
 
بعد از این مرحله دیگر می توانید اپلیکیشن گوگل پلی را بر روی دیوایس خود نصب کنید. فایل APK این اپلیکیشن را می توانید از هر منبع قابل اطمینانی در اینترنت پیدا کرده و بر روی دیوایس خود دریافت و نصب نمایید.
 
6- نصب یک ورژن قدیمی تر از اپلیکیشن گوگل پلی
گاهی اوقات پیش می آید که جدیدترین نسخه ی فروشگاه گوگل پلی که بر روی اسمارت فون یا تبلت اندرویدی شما نصب شده است، کار نمی کند و شما مجبورید که به نسخه ی قبلی برگردید. برای این منظور می توانید به سایت معتبر APK Mirror مراجعه کنید تا هر نسخه از اپلیکیشن گوگل پلی که تا به حال منتشر شده را مشاهده کنید و هر کدام را که خواستید، دانلود و نصب نمایید:
 
 
7- خالی کردن حافظه ی رم اشغال شده
وقتی که بر روی سیستم عامل اندروید شما تعداد کمی نرم افزار نصب شده باشد، عملکرد آن بسیار سریع و روان است؛ اما با نصب نرم افزارهای دیگر، مشاهده می کنید که سرعت اجرای عملکردهای مختلف کاهش می یابد. دلیل این امر این است که تعداد زیادی از اپلیکیشن ها پس از بسته شدن و در پس زمینه هم به فعالیت خود ادامه می دهند و حافظه ی رم را اشغال می کنند.
برای خالی کردن رم دیوایس خود از این موارد می توانید آن هایی که به آن ها نیاز ندارید را حذف کنید و یا اگر اوضاع حافظه خیلی بحرانی است، بعد از استفاده کردن و خارج شدن از آنها، وارد مالتی تسکینگ بشوید و از آنجا هم آن ها را ببندید. البته نرم افزارهایی به نام Killer وجود دارند که این کار را به صورت اتوماتیک برایتان انجام می دهند، اما استفاده از این اپ ها به دلیل تاثیر نامناسبی که در عملکرد اپلیکیشن های باز در پس زمینه ایجاد می کنند، توصیه نمی شود.
 
8- فریز شدن و کار نکردن رابط کاربری
گاهی اوقات پیش می آید که رابط کاربری سیستم عامل دیوایس شما یا همان UI اندروید کار نمی کند. اگر با ریستارت کردن دیوایستان این مشکل برطرف نشد، باید حافظه ی کش رابط کاربری سیستم عامل را پاک کنید. برای این منظور قدم های زیر را طی کنید:
 • به نرم افزار تنظیمات بروید.
 • وارد قسمت مربوط به تنظیمات Apps بشوید.
 • صفحه را به سمت چپ سوایپ کنید و به تب All بروید.
 • حالا گزینه ی System UI را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.
 • حالا کافی است که حافظه ی کش (Cache) را پاک کنید و دیوایس خود را ریستارت کنید.
9- دانلود فایل ها انجام نمی شود
برای برخی از کاربران پیش آمده است که دانلود فایل ها در دیوایس اندرویدی آنها انجام نمی شود. سیستم عامل اندروید دارای یک دانلود منیجر داخلی است که این دانلود منیجر در اکثر اوقات به دلیل پر شدن و یا آسیب دیدن حافظه ی کش، عمل نمی کند. برای خالی کردن این حافظه کافی است که مراحل مشابهی را طی کنید:
 • نرم افزار تنظیمات را باز کنید.
 • وارد قسمت تنظیمات Apps بشوید.
 • صفحه را به سمت راست سوایپ کنید و به تب All بروید.
 • حالا گزینه ی Download Manager را پیدا کنید و آن را انتخاب کنید.
 • سپس حافظه ی کش (Cache) را پاک کنید و حتما دیوایس خود را ریستارت کنید.
10- پیدا نشدن فایل های دانلود شده
اگر نمی توانید فایل های دانلود شده توسط مرورگر دیوایس خود را پیدا کنید، نگران نباشید زیرا سیستم عامل اندروید به صورت خودکار تمام فایل های دانلود شده را در یک فولدر مشخص ذخیره می کند. برای مشاهده ی آنها کافی است که ابتدا یک نرم افزار فایل منیجر مانند ES File Explorer را نصب کنید و سپس به شاخه ی sdcard/Download بروید تا به لیست کاملی از تمام فایل های دانلود شده توسط دیوایس خود دسترسی داشته باشید:
 
 
11- فیلم های دانلود شده پخش نمی شوند
سیستم عامل اندروید دارای یک پلیر داخلی است که در اکثر موارد می تواند ویدیوهای دانلود شده و یا ارسال شده توسط دوستانتان را برای شما پخش کند، اما گاهی اوقات هم این پلیر از فرمت مورد نظر پشتیبانی نمی کند و شما نمی توانید فایل ویدیویی خود را مشاهده کنید. تنها راه برطرف کردن این مشکل این است که از نرم افزارهای پلیر قدرتمندتر نظیر دو اپلیکیشن محبوب VLC Player و MX Player استفاده کنید که از فرمت های بیشتری پشتیبانی می کنند.
 
12- نصب شدن ویروس و بدافزارهای مخرب امنیتی
یکی از زمینه هایی که سیستم عامل اندروید همواره در آن ضعف داشته است، بحث امنیت و حفاظت از دیوایس در برابر نفوذ ویروس ها و بدافزارهای امنیتی بوده است. بهترین محافظت در برابر این مشکل این است که از نصب نرم افزارهای کرک شده و از منابع غیر معتبر صرف نظر کنید و نرم افزارهای خود را تنها از فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی نصب کنید.
 
اگر چنین اپلیکیشن های آلوده ای نصب کرده اید، راه حل از بین بردن ویروس هم حذف کردن همان اپلیکیشن است؛ اما اگر نمی دانید که آن ویروس دقیقا از چه راهی وارد دیوایستان شده است، تنها راه حل استفاده از نرم افزارهای امنیتی و آنتی ویروس نظیر اپلیکیشن رایگان Lookout است که در بین فایل های اسمارت فون یا تبلت اندرویدی شما جستجو کند و بدافزار مخرب را پیدا و حذف نماید:
 
13- اینترنت وصل نمی شود
خیلی از مواقع پیش می آید که کاربران، دیوایس های اندرویدی خود را به اینترنت سیم کارت متصل می کنند اما این اینترنت هیچ فایده ای برای آنها ندارد و نمی تواند سایت ها و صفحات اینترنتی را لود کند. دلیل اصلی این مشکل در اکثر اوقات این است که اطلاعات مربوط به APN سیم کارت اپراتور موردنظرتان به درستی در تنظیمات وارد نشده است.
 
برای انجام این کار بهترین روش این است که به سایت اپراتورهای مخابراتی خود مراجعه کنید و تنظیمات مربوط به اینترنت همراه در سیستم عامل اندروید را از آنجا مشاهده و به صورت دستی در دیوایس خود وارد کنید؛ تعدادی از اپراتورها نظیر ایرانسل برای برخی از اسمارت فون ها و تبلت ها، این اطلاعات را در قالب پیام کوتاه نیز برایتان ارسال می کنند.
 
14- متصل نشدن به شبکه ی وای فای
اکثر اوقات این مشکل مربوط به روتر و مودم وای فای می شود و اسمارت فون یا تبلت اندرویدی مقصر نیستند؛ اما اگر دیگر گجت های الکترونیکی داخل خانه تان به آن مودم وای فای متصل می شوند و تنها دیوایس شماست که مشکل دارد، روش رفع کردن این مشکل می تواند یک ایراد سخت افزاری در قطعات داخلی دیوایس باشد که نیاز به تعمیر دارد و یا یک مشکل نرم افزاری باشد که با آپدیت سیستم عامل اندروید در آینده حل می شود.
 
15- فراموش کردن رمز ورود به دیوایس
قرار دادن یک رمز عبور قدرتمند برای تلفن همراه هوشمند همواره توسط کارشناسان مختلف توصیه می شود و این کار می تواند جلوی بسیاری از خطرات را بگیرد؛ اما اگر شما این رمز را فراموش کنید، ورود مجدد به دیوایستان می تواند به قیمت از دست دادن تمام اطلاعات، نرم افزارها، تصاویر و مخاطبانتان تمام شود.
 
البته افراد زیادی در اینترنت و سایت یوتیوب هستند که ادعا می کنند با روش آنها می توانید بدون از دست دادن اطلاعات داخل گوشی، رمز را از بین ببرید، اما اکثر این روش ها غیر قابل اعتماد، زمان بر و بسیار سخت هستند و علاوه بر اینکه به ابزار خاصی نیازمند هستند، حتی ممکن است باعث آسیب دیدن قطعات سخت افزاری گوشی هوشمند شما هم بشوند.
 
بهترین روش برای حل این مشکل این است که دیوایس را به تنظیمات کارخانه برگردانید و اصطلاحا یک ریست فکتوری را اجرا کنید. برای این منظور لازم است که وارد محیط پیش از بوت شدن سیستم عامل یعنی bootloader بشوید. هرچند که برای وارد شدن به این قسمت در اسمارت فون های مختلف، روش های متفاوتی وجود دارد اما در اکثر آنها مراحل زیر جواب می دهد:
 • دیوایس را با فشردن و نگه داشتن دکمه ی پاور، خاموش کنید.
 • سپس دکمه ی کاهش صدا را نگه دارید و دکمه ی پاور را فشار دهید تا دیوایس دوباره روشن شود.
 • در این مرحله دیوایس اندرویدی شما به حالت bootloader رفته است.
 • در اینجا می توانید با انتخاب گزینه ی factory reset، رمز ورود را از بین ببرید و مجددا وارد دیوایس خود شوید.
توجه 1:انجام factory reset باعث از بین رفتن تمام اطلاعات،تصاویر، فایل ها و تنظیمات ذخیره شده بر روی دیوایس می شود و مثل این می ماند که اسمارت فون خود را تازه از مغازه خریداری کرده باشید و سیستم عامل اندروید برای اولین بار بر روی آن نصب شده باشد
 
توجه 2:اگر بر روی دیوایس شما یک ROM سفارشی و غیر پیش فرض کمپانی سازنده نصب شده است، به هیچ وجه از روش بالا استفاده نکنید زیرا ممکن است بر روی چرخه ی بوت گیر کند و دیگر نتوانید که اسمارت فون خود را روشن و از آن استفاده کنید
 
16- کرش کردن دیوایس بعد از بوت شدن
اگر سیستم عامل اندروید دیوایس شما بعد از روشن شدن و بوت شدن، ناگهان کرش می کند و نمی توانید از رابط کاربری استفاده کنید، باید وارد حالت سیف مود (Safe mode) شوید تا اپلیکیشن یا فایل مقصر به وجود آمدن آن مشکل را حذف کنید. به دلیل این که دیوایس های مختلف اندرویدی دارای رابط های کاربری، تنظیمات و رام های متفاوتی هستند، روش ورود به این حالت نیز ممکن است برای هرکدام به شکل متفاوتی باشد.
اما به صورت کلی برای ورود به حالت سیف مود در اندروید کافی است که مراحل زیر را انجام دهید.
 
ورود به حالت سیف مود در اندروید 4.1 و بالاتر:
 • دکمه ی پاور را نگه دارید تا یک منوی پاپ آپ برایتان نمایش داده شود.
 • داخل این منو دستتان را بر روی گزینه ی Power Off بگذارید و کمی نگه دارید تا یک منوی پاپ آپ دیگر باز شود.
 • حالا بر روی دکمه ی OK تپ کنید تا دیوایس شما ریستارت شود و بر روی حالت سیف مود قرار بگیرد.
ورود به حالت سیف مود در اندروید 4.0 و پایین تر:
 • دیوایس خود را خاموش کنید.
 • دکمه ی پاور را فشار دهید و نگه دارید.
 • بعد از اینکه صفحه ی بوت (و احتمالا لوگوی کمپانی سازنده) را مشاهده کردید، دکمه ی پاور را رها کنید و دکمه های افزایش و کاهش صدا را به صورت همزمان نگه دارید تا زمانی که بوت شدن به پایان برسد.
 • بعد از این مراحل شما وارد بخش سیف مود می شوید.
بعد از ورود به حالت سیف مود، شما می توانید اپلیکیشن یا فایلی که باعث کرش کردن دیوایس بعد از بوت شدن شود را حذف کنید. اگر هم ورود به حالت سیف مود نتوانست مشکل را حل کند یا اصلا نتوانستید وارد این بخش شوید، ورود به بخش ریکاوری مود هم ممکن است راه گشا باشد. روش ورود به حالت ریکاوری هم بر روی دیوایس های مختلف اندرویدی متفاوت است اما سه روش زیر بر روی اکثر آنها جواب می دهد:
 • نگه داشتن دکمه ی افزایش صدا + دکمه ی کاهش صدا + دکمه ی پاور
 • نگه داشتن دکمه ی افزایش صدا + دکمه ی هوم + دکمه ی پاور
 • نگه داشتن دکمه دکمه ی هوم + دکمه ی پاور
17- دیوایس اندرویدی روشن نمی شود
اگر اسمارت فون یا تبلت دارای سیستم عامل اندروید شما روشن نمی شود، ابتدا مطمئن شوید که شارژ کافی در باتری آن وجود دارد (با متصل کردن آن به شارژر برای چندین ساعت متوالی). سپس سعی کنید که دکمه ی پاور را به مدت 15 ثانیه نگه دارید و دیوایس را روشن کنید. اگر این روش هم موثر واقع نشد، می توانید دیوایس را به یک شارژر متصل کنید و دوباره دکمه ی پاور را به مدت 15 ثانیه فشار داده و نگه دارید. اگر باتری شما قابل جابجایی است، آن را در آورید و با تمیز کردن پورت ها و خود باتری با یک دستمال پارچه ای خشک، دوباره آن را سر جای خود بگذارید.
 
اما اگر تمام این روش ها فایده ای نداشت، احتمالا یا باتری، یا پورت شارژ، یا مدار مربوط به اتصال باتری به بورد اصلی و یا خود شارژر آسیب دیده اند و نیاز به تعویض یا تعمیر دارند؛ البته فراموش نکنید که قبل از بردن دیوایس خود پیش یک تعمیرکار معتبر، روش های نرم افزاری و سخت افزاری دیگری که در بالا مطرح کردیم نظیر بردن به حالت سیف مود و ریکاوری مود را هم امتحان کنید.
 
18- کارت حافظه ی microSD خوانده نمی شود
اگر یک کارت حافظه ی جانبی میکرو اس دی را داخل دیوایس اندرویدی خود قرار داده اید و اطلاعات این کارت نمایش داده نمی شود و یا اصلا وجود آن تشخیص داده نمی شود، فرمت کردن آن می تواند برای حل این مشکل موثر باشد. برای فرمت کردن یک کارت حافظه ی microSD در سیستم عامل اندروید باید مراحل زیر را طی کنید:
 • وارد نرم افزار تنظیمات شوید.
 • به قسمت Storage بروید.
 • صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید و گزینه ی Format SD card را انتخاب کنید.
 • سپس Format SD card را دوباره انتخاب کنید تا عملیات فرمت تایید شود و کارت حافظه ریست شود.
توجه:قبل از اقدام به فرمت کارت حافظه ، آن را از طریق یک کارت خوان یو اس بی که در بازار به نام رم ریدر (Ram Reader) شناخته می شود، به کامپیوتر متصل کنید تا اطلاعات آن را در جایی ذخیره کنید. اگر این اطلاعات بازهم قابل خواندن نبود، می توانید کارت میکرو اس دی را از طریق کامپیوتر فرمت کنید و سپس با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری فایل، فایل های حذف شده را بازیابی کنید.
 
 
19- متصل نشدن دیوایس به کامپیوتر
اتصال دیوایس های اندرویدی به کامپیوتر به دو روش نرم افزاری انجام می گیرد. در یکی از این روش ها کاربر تنها به بخش های خاصی نظیر تصاویر، موزیک ها و دانلودها دسترسی دارد که این روش به اختصار MTP نامیده می شود؛ اما در روش دوم کاربران سیستم عامل اندروید می توانند با بخش های مختلف دیوایس نظیر اپلیکیشن ها و تنظیمات تعامل کنند و آنها را تغییر دهند. این روش به ADB موسوم است و معمولا باعث بروز مشکلاتی می شود که در آینده باعث می شوند که دیوایس به کامپیوتر متصل نشود.
 
20- هیچ کدام از روش های بالا جواب نمی دهد؛ راه حل نهایی!
 
مشکلات در اندروید
 
اگر مشکلات شما با راهکارهای بالا حل نمی شود و دیگر به فکر آن افتاده اید که دیوایس اندرویدی خود را بفروشید و یا به دست تعمیرکار بسپارید، این روش آخر را هم امتحان کنید. این روش که همان بازگرداندن تنظیمات به حالت کارخانه است، باعث می شود که همه ی اطلاعات ذخیره شده بر روی دیوایس پاک شود و اسمارت فون یا تبلت اندرویدی به حالت اولیه برگردد؛ انجام این عملیات معمولا باعث از بین رفتن تعداد زیادی از مشکلات و افزایش سرعت و کارایی گجت های الکترونیکی برندهای مختلف می شود.
 
برای این کار کافی است که مراحل زیر را طی کنید:
 • وارد نرم افزار تنظیمات شوید
 • به قسمت Backup & reset بروید
 • سپس در قسمت reset همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، بازگشت به تنظیمات کارخانه را انتخاب کنید:
بازگشت به تنظیمات کارخانه
 
در این مطلب سعی کردیم که تعدادی از رایج ترین مشکلات کاربران در سیستم عامل اندروید را بررسی کنیم و روش هایی که ممکن است باعث حل آنها شوند را بررسی کنیم.
روش برطرف کردن مشکلات مهم و رایج اندروید

   


نظرات()  
تجهیزات آشپزخانه صنعتی مرسا تجهیز
چهارشنبه 6 شهریور 1398 09:25 ق.ظ
gooooooooood
Sexy Ass Cams
پنجشنبه 31 مرداد 1398 06:59 ق.ظ
If some one needs to be updated with most up-to-date technologies afterward he must be go to see this web page and be up to date
all the time.
How Long Do Hemorrhoids Last
چهارشنبه 30 مرداد 1398 01:29 ب.ظ
I was able to find good info from your blog posts.
Free Nude Cams
شنبه 26 مرداد 1398 12:21 ق.ظ
Thanks for finally writing about >آخرین اخبار اندروید،نرم
افزار اندروید ،ترفندهای اندروید
- حل 20 مشکل شایع اندروید <Loved it!
What Do Hemorrhoids Feel
یکشنبه 20 مرداد 1398 07:36 ق.ظ
Hi there to all, how is all, I think every one is getting more from this web page, and your views
are fastidious in favor of new visitors.
Hemorrhoid Disappear
پنجشنبه 10 مرداد 1398 10:12 ق.ظ
Hmm is anyone else encountering problems with the pictures on this blog loading?
I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feedback would be greatly appreciated.
viagra professional dosage
یکشنبه 19 خرداد 1398 03:05 ب.ظ

Hi there everyone, it's my first pay a visit at this site, and paragraph is really fruitful in support of me, keep up posting these articles or reviews.
bestes viagra generika
شنبه 18 خرداد 1398 06:29 ب.ظ

My brother suggested I might like this blog. He was entirely right. This post truly made my day. You cann't imagine just how much time I had spent for this information! Thanks!
фітнес резинки ціна
سه شنبه 15 خرداد 1397 04:58 ب.ظ
резинки фитнес купить
купить фитнес резинки киев
резина для растяжки купить
фитнес резинка купить киев
резиновая петля для спорта
купить резинку для фитнеса одесса
lawn mowing services brisbane prices
یکشنبه 6 خرداد 1397 09:30 ق.ظ
We provide lawn care, fertilization, aeration & extra.
https://i.imgur.com/l7Zk2xt.jpg
سه شنبه 21 فروردین 1397 09:34 ق.ظ
And as I said before, animals may understand one thing we
may not, this knowledge is just not helpful to them.
joma jewellery metrocentre
یکشنبه 19 فروردین 1397 07:36 ق.ظ
I've seen some grand outdated Masons who have rings on every finger and thumb, tie tacs, cuff hyperlinks and a number of lapel pins.
garciniacambogiapremium.net
پنجشنبه 16 فروردین 1397 06:39 ب.ظ
Have actually been taking little over a month.
http://garciniacambogiapremium.net/garcinia-cambogia-elite-review
پنجشنبه 16 فروردین 1397 06:05 ق.ظ
Have been taking little over a month.
www.codiscosaudio.com
چهارشنبه 15 فروردین 1397 07:47 ق.ظ
2. A Thai jewelry designer shocked the world when he designed
a $four.2 million dog tiara for his pet Maltese terrier.
http://garciniacambogiapremium.net
سه شنبه 14 فروردین 1397 07:27 ب.ظ
Have been taking little over a month.
joma jewellery stockists manchester
دوشنبه 13 فروردین 1397 02:34 ب.ظ
James Cameron's box office champ provided up
one eye-popping set piece after the opposite, not the least of which was Kate Winslet's greatest
asset.
Robert's BJ boy
دوشنبه 13 فروردین 1397 12:21 ب.ظ
I trust you concerning the thinking part of Test Cricket.
https://i.imgur.com/l7Zk2xt.jpg
دوشنبه 13 فروردین 1397 10:25 ق.ظ
Blunders in foreign markets might have been avoided with factual information are usually inexcusable.
Robert's BJ boy
دوشنبه 13 فروردین 1397 10:20 ق.ظ
(By the way, I like the picture associated with manicurist because of the wrap on her mind keeping
her mobile to her head.
Lucie
دوشنبه 13 فروردین 1397 08:07 ق.ظ
And it's usually a choice made by the couple collectively,
perhaps one of many first they make in conjunction about their
wedding.
forum.bizitalk.com
دوشنبه 13 فروردین 1397 05:32 ق.ظ
It makes the gold bracelet wearable with every gown, each formal and casual.
The stones come in different varieties and
qualities.
eternal fury hack
جمعه 4 اسفند 1396 08:41 ب.ظ
من اغلب وبلاگ می کنم و واقعا از اطلاعات شما قدردانی می کنم. مقاله واقعا
منافع من را بالا برد. من قصد دارم تا علامت وب سایت خود را به عنوان کتاب معرفی کنم و برای جزئیات جدید درباره یکبار در هفته بررسی کنم.
من برای خوراک شما نیز انتخاب شدم
Josette
جمعه 17 آذر 1396 10:55 ق.ظ
Highly energetic blog, I enjoyed that a lot. Will there
be a part 2?
What is the Ilizarov method?
شنبه 1 مهر 1396 04:34 ب.ظ
I'm really impressed together with your writing abilities and also with the structure in your weblog.
Is this a paid theme or did you customize it your self?
Either way stay up the nice quality writing, it's rare to peer a great blog
like this one these days..
feet problems
دوشنبه 27 شهریور 1396 03:56 ق.ظ
These are actually fantastic ideas in about blogging.
You have touched some pleasant factors here. Any way keep up wrinting.
http://wakefulcity1947.snack.ws
جمعه 6 مرداد 1396 07:43 ب.ظ
Hi! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work due to no data backup.
Do you have any solutions to prevent hackers?
How we can increase our height?
پنجشنبه 5 مرداد 1396 12:14 ق.ظ
I enjoy what you guys are usually up too. This type of clever work and exposure!
Keep up the awesome works guys I've included you guys to blogroll.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 07:30 ق.ظ
I was suggested this website through my cousin. I
am not sure whether or not this publish is written by means of
him as nobody else know such designated approximately my difficulty.
You are incredible! Thank you!
manicure
جمعه 18 فروردین 1396 10:20 ب.ظ
Awesome blog! Do you have any hints for aspiring
writers? I'm hoping to start my own blog soon but I'm a little lost on everything.
Would you propose starting with a free platform like Wordpress or go for a paid option?
There are so many choices out there that I'm completely confused ..
Any suggestions? Cheers!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آخرین اخبار اندروید،نرم افزار اندروید ،ترفندهای اندروید

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic